Skip to content

26 East Pompano WayLavallette, NJ 08735

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 5, 2006

Property Information

Block1110.08
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1022

Building Details

Building Class19
Description1F
Dwellings1
ZoningRB1
Sq Footage500
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$292,000
66%
Improvement Value:$149,700
34%
Total Assessment$441,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,043+8.0%
2024$7,445+9.3%
2023$6,811+0.4%
2022$6,781+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952