Skip to content

32 East Osprey WayLavallette, NJ 08735

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 8, 1999

Property Information

Block1110.17
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1022

Building Details

Building Class17
Description1F
Dwellings1
ZoningRB2
Sq Footage800
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$537,000
80%
Improvement Value:$134,200
20%
Total Assessment$671,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,223+5.2%
2024$11,618+31.6%
2023$8,830+0.4%
2022$8,791+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952