Skip to content

24 East Osprey WayLavallette, NJ 08735

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 5, 2023

Property Information

Block1110.17
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1022

Building Details

Building Class17
Description1F
Dwellings1
ZoningRB2
Sq Footage880
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$537,000
79%
Improvement Value:$146,100
21%
Total Assessment$683,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,439+5.2%
2024$11,824+33.7%
2023$8,845+0.4%
2022$8,806+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952