Skip to content

33 East Osprey WayLavallette, NJ 08735

Built 2006

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 11, 1999

Property Information

Block1110.18
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1022

Building Details

Building Class18
Description1F
Dwellings1
ZoningRB2
Sq Footage1,099
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$537,000
70%
Improvement Value:$230,200
30%
Total Assessment$767,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,971+5.2%
2024$13,280+32.5%
2023$10,023+0.4%
2022$9,979+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2006