Skip to content

3314 Teal LaneLavallette, NJ 08735

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 17, 1999

Property Information

Block1112.05
Lot26
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1021

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRB1
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$20,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$364+5.1%
2024$346-27.6%
2023$478+0.4%
2022$476+4.5%
Property History

No events match the selected filters.