Skip to content

3321 Moonrise LaneLavallette, NJ 08735

Built 2015

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 7, 2024

Property Information

Block1112.08
Lot23
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1021

Building Details

Building Class21
Description1F
Dwellings1
ZoningRB1
Sq Footage936
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$370,000
50%
Improvement Value:$376,200
50%
Total Assessment$746,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,588+5.2%
2024$12,917+30.9%
2023$9,870+0.4%
2022$9,826+4.5%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

Sale
$55,500
DeedBook 3911, Page 657