Skip to content

326 Audrey AvenueToms River, NJ 08755

Built 1958

Last Sale Date
Jun 9, 2006

Property Information

Block120.02
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class17
Description1F
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,032
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,000
41%
Improvement Value:$145,300
59%
Total Assessment$246,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,488+5.3%
2024$4,263+5.1%
2023$4,057+0.4%
2022$4,039+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1958