Skip to content

2110 Robin LaneToms River, NJ 08755

Built 1959

Last Sale Date
Jan 13, 2024

Property Information

Block120.03
Lot20
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class16
Description1F
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,024
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$116,000
48%
Improvement Value:$128,200
52%
Total Assessment$244,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,199+5.6%
2024$3,977-0.6%
2023$4,002+0.5%
2022$3,983+4.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1959