Skip to content

2346 Massachusetts AvenueToms River, NJ 08755

Last Sale Date
Dec 30, 1993

Property Information

Block135.02
Lot110.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR200
Sq Footage---
Acreage0.93

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$203,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$203,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,699+5.3%
2024$3,514+16.4%
2023$3,018+0.4%
2022$3,004+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5726, Page 316