Skip to content

26 Tobago AvenueToms River, NJ 08753

Built 1967

Last Sale Date
Jan 14, 2024

Property Information

Block1500.15
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page90

Building Details

Building Class16
Description2F2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,684
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$265,000
53%
Improvement Value:$230,400
47%
Total Assessment$495,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,021+5.2%
2024$8,575+14.9%
2023$7,465+0.4%
2022$7,432+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1967