Skip to content

43 Haven StreetToms River, NJ 08755

Vacant Land

Last Sale Price
$9,800
Last Sale Date
Jun 18, 2013

Property Information

Block153
Lot59
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningHB
Sq Footage---
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$11,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$204+5.2%
2024$194-16.6%
2023$232+0.4%
2022$231+4.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$5,600
DeedBook 11845, Page 280