Skip to content

1612 Silverton Road(Unit T01)Toms River, NJ 08755

Last Sale Date
Jan 13, 2024

Property Information

Block192.55
Lot18
QualifierT01
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRUR
Sq Footage---
Acreage37.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$300,000
100%
Total Assessment$300,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,466+5.3%
2024$5,193+3.8%
2023$5,004
Property History

Property Sale

Sale
$0