Skip to content

354 Naples CourtLavallette, NJ 08735

Built 2015

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 16, 2003

Property Information

Block1946.04
Lot57
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page9902

Building Details

Building Class19
Description2F
Dwellings1
ZoningR40A
Sq Footage2,652
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$510,000
49%
Improvement Value:$538,100
51%
Total Assessment$1,048,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,086+5.2%
2024$18,143+10.6%
2023$16,405+2.7%
2022$15,977+4.5%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

Sale
$4,500
DeedBook 3594, Page 92