Skip to content

Garden State ParkwayToms River, NJ 08755

Last Sale Date
Jan 13, 2024

Property Information

Block230.04
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRUR
Sq Footage---
Acreage1.96

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$69,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,261+5.3%
2024$1,198+389.3%
2023$245+0.4%
2022$244+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0