Skip to content

100 Silver Bay RoadToms River Twp, NJ

Last Sale Date
Oct 31, 2024

Property Information

Block233.24
Lot38.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page2201

Building Details

Building Class10
Description2B
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage7,618
Acreage15.91

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$1,591,100
17%
Improvement Value:$7,559,000
83%
Total Assessment$9,150,100

Sale
$0