Skip to content

4 Blue Heron Drive WestToms River, NJ 08753

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 2, 2009

Property Information

Block235.02
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page2402

Building Details

Building Class17
Description1B
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage2,081
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$260,000
49%
Improvement Value:$268,200
51%
Total Assessment$528,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,624+5.3%
2024$9,143+6.3%
2023$8,598+0.4%
2022$8,560+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968