Skip to content

15 Holly Hill DriveToms River, NJ 08753

Built 1960

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jan 16, 2018

Property Information

Block235.11
Lot12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page2402

Building Details

Building Class16
Description1B1G
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage1,172
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$176,000
58%
Improvement Value:$128,300
42%
Total Assessment$304,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,544+5.3%
2024$5,267+20.8%
2023$4,359+0.4%
2022$4,340+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960