Skip to content

80 Reflection RoadToms River, NJ 08753

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 13, 2007

Property Information

Block236.03
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description2F2G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,585
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,000
25%
Improvement Value:$249,600
75%
Total Assessment$333,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,078+5.3%
2024$5,775+0.4%
2023$5,753+0.4%
2022$5,728+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1985