Skip to content

327 Cheryl DriveToms River, NJ 08753

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 18, 2007

Property Information

Block297.04
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1F
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage1,264
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$255,000
62%
Improvement Value:$156,700
38%
Total Assessment$411,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,501+5.3%
2024$7,127+13.8%
2023$6,262+0.4%
2022$6,235+4.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$15,000
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1959