Skip to content

335 Cheryl DriveToms River, NJ 08753

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 30, 2021

Property Information

Block297.04
Lot23
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1F1G
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage1,992
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$295,000
59%
Improvement Value:$207,300
41%
Total Assessment$502,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,152+5.3%
2024$8,695+4.2%
2023$8,343+0.4%
2022$8,307+4.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$99,000
DeedBook 4206, Page 695

Property Built

Built

Year Built: 1959