Skip to content

326 Cheryl DriveToms River, NJ 08753

Built 2016

Last Sale Price
$721,400
Last Sale Date
May 25, 2023

Property Information

Block297.04
Lot82
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class20
Description1F2G
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage1,674
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$285,000
41%
Improvement Value:$401,800
59%
Total Assessment$686,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,514+5.3%
2024$11,889+34.2%
2023$8,860+0.4%
2022$8,821+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$721,400
Sq Ft1,674DeedBook 19399, Page 1084Recorded6/7/2023

Property Built

Built

Year Built: 2016

Property Sale

SaleMulti
$165,000
DeedBook 5578, Page 701

Property Sale

SaleMulti
$133,000
DeedBook 4955, Page 7