Skip to content

366 Aldo DriveToms River, NJ 08753

Built 1971

Last Sale Date
Oct 27, 2018

Property Information

Block297.07
Lot121
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class19
Description2F2G
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage2,728
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$305,000
35%
Improvement Value:$554,200
65%
Total Assessment$859,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,655+5.3%
2024$14,873+9.7%
2023$13,552+0.4%
2022$13,492+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Sale

Sale
$61,500
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1971