Skip to content

222 Aldo DriveToms River, NJ 08753

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 6, 2023

Property Information

Block297.12
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1F
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,204
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,000
33%
Improvement Value:$163,600
67%
Total Assessment$243,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,438+5.2%
2024$4,217+4.7%
2023$4,027+0.4%
2022$4,009+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970