Skip to content

624 Weston DriveToms River, NJ 08755

Built 1978

Last Sale Price
$50,405
Last Sale Date
Nov 28, 1978

Property Information

Block364.04
Lot32
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page37

Building Details

Building Class17
Description1F1G
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage1,515
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$107,000
30%
Improvement Value:$244,300
70%
Total Assessment$351,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,401+5.3%
2024$6,081+15.7%
2023$5,256+0.4%
2022$5,233+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$50,405
DeedBook 3776, Page 486

Property Built

Built

Year Built: 1978