Skip to content

1606 Lakewood Road - RearToms River, NJ 08755

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$6,000,000
Last Sale Date
Oct 24, 2024

Property Information

Block364
Lot24.01
QualifierC0104
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page3701

Building Details

Building Class10
DescriptionUNIT D - 51.88%
Dwellings1
ZoningRHB
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,800,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,800,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,209+5.3%
2024$24,900+3.8%
2023$23,994
Property History

Property Sale

Sale
$6,000,000
DeedBook 19846, Page 291Recorded11/12/2024