Skip to content

Hooper CommonsToms River, NJ 08753

Last Sale Date
Jan 13, 2024

Property Information

Block394.13
Lot83
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page4301

Building Details

Building Class10
DescriptionCOMMON ELEMENTS
Dwellings1
ZoningRC
Sq Footage---
Acreage3.57

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
1997$24,994+6.7%
1996$23,427-4.4%
1995$24,511+0.0%
1994$24,511+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0