Skip to content

Ocean County College(Block 394 Lot 26.01)Toms River, NJ 08753

Built 1967

Last Sale Date
Jul 29, 1980

Property Information

Block394
Lot26.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class10
Description1B
Dwellings1
ZoningRC3
Sq Footage5,425
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$275,000
34%
Improvement Value:$538,000
66%
Total Assessment$813,000

Sale
$0
DeedBook 3935, Page 240

Property Built

Built

Year Built: 1967