Skip to content

188 Dayna CtToms River, NJ 08753

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$666,000
Last Sale Date
Oct 22, 2025

Property Information

Block410.02
Lot27.10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page40

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR400
Sq Footage---
Acreage1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$220,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$220,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,008+5.2%
2024$3,808+22.0%
2023$3,123+0.4%
2022$3,109+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$666,000
DeedBook 20174, Page 1068Recorded10/24/2025

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 16922, Page 390