Skip to content

1404 Old Freehold RoadToms River, NJ 08753

Last Sale Date
Dec 10, 1973

Property Information

Block410.02
Lot34
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page40

Building Details

Building Class10
Description1CB
Dwellings1
ZoningR400
Sq Footage4,830
Acreage2.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,000
35%
Improvement Value:$474,500
65%
Total Assessment$724,500

Sale
$0