Skip to content

898 Route 37 WestToms River, NJ 08755

Built 1984

Last Sale Date
Mar 17, 1983

Property Information

Block411
Lot114
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page5801

Building Details

Building Class10
Description9486
Dwellings1
ZoningRHB
Sq Footage9,486
Acreage2.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$500,000
35%
Improvement Value:$922,900
65%
Total Assessment$1,422,900

Built

Year Built: 1984

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4112, Page 102