Skip to content

41 Columbine CircleToms River, NJ 08755

Built 1969

Last Sale Date
Dec 20, 1971

Property Information

Block412.01
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page3902

Building Details

Building Class10
DescriptionCOMMON ELEM3750
Dwellings1
ZoningPRC
Sq Footage3,750
Acreage7.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2009$590+0.6%
2008$587+2.7%
2007$571+7.9%
2006$529+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1969