Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Clayton Avenue(Block 412.41 Lot 45)Toms River, NJ 08755
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 5, 2018
Property Information
Block412.41
Lot45
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page3902
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage---
Acreage0.13
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$13,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$13,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $237 | +5.3% |
| 2024 | $225 | +650.9% |
| 2023 | $30 | +0.4% |
| 2022 | $30 | +4.5% |
Property History
No events match the selected filters.