Skip to content

722 Arrow DriveToms River, NJ 08753

Built 1970

Last Sale Date
Jan 6, 1984

Property Information

Block414.05
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page67

Building Details

Building Class18
Description2F1G
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage1,440
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,000
23%
Improvement Value:$284,500
77%
Total Assessment$371,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,765+5.2%
2024$6,431+11.9%
2023$5,746+0.4%
2022$5,721+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4205, Page 366

Property Built

Built

Year Built: 1970