Skip to content

26 Cedar Brook DriveToms River, NJ 08753

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 9, 2022

Property Information

Block442.01
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page4501

Building Details

Building Class17
Description1.5F
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,928
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$112,000
33%
Improvement Value:$227,500
67%
Total Assessment$339,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,186+5.3%
2024$5,877+24.9%
2023$4,704+0.4%
2022$4,683+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968