Skip to content

1715 Hooper AvenueToms River, NJ 08753

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 9, 2007

Property Information

Block442.15
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page4502

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRC3
Sq Footage---
Acreage5.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$26,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$474+5.3%
2024$450-1.5%
2023$457+0.4%
2022$455+4.5%
Property History

No events match the selected filters.