Skip to content

327 Barcelona DriveToms River, NJ 08753

Built 1974

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 12, 2025

Property Information

Block442.48
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page4701

Building Details

Building Class17
Description2F2G
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage2,113
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$122,000
29%
Improvement Value:$299,200
71%
Total Assessment$421,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,670+5.2%
2024$7,291+1.3%
2023$7,194+0.4%
2022$7,163+4.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$81,000
DeedBook 4245, Page 742

Property Built

Built

Year Built: 1974