Skip to content

361 Flaam StreetToms River, NJ 08753

Built 1981

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 29, 2025

Property Information

Block442.69
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page47

Building Details

Building Class17
Description1F1G
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage1,252
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$106,000
36%
Improvement Value:$190,600
64%
Total Assessment$296,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,151+5.5%
2024$4,884+4.8%
2023$4,662+0.4%
2022$4,641+4.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$230,000

From:

To:

Sq Ft1,252DeedBook 16730, Page 562Recorded5/8/2017

Property Sale

Sale
$53,900
DeedBook 4035, Page 186

Property Built

Built

Year Built: 1981