Skip to content

1340/1350 Fischer Blvd(Unit B02)Toms River, NJ 08753

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$4,500,000
Last Sale Date
Aug 15, 2025

Property Information

Block442
Lot7
QualifierB02
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page4502

Building Details

Building Class10
DescriptionBLBD(S) 480
Dwellings1
ZoningO10C
Sq Footage1,800
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$80,000
100%
Total Assessment$80,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,457+5.2%
2024$1,385-42.4%
2023$2,405+0.4%
2022$2,394+4.5%
Property History
Sales1