Skip to content

365 Killarney DriveToms River, NJ 08753

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 9, 2021

Property Information

Block443.11
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class17
Description2F2G
Dwellings1
ZoningR120
Sq Footage1,887
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$135,000
35%
Improvement Value:$246,300
65%
Total Assessment$381,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,943+5.2%
2024$6,600+4.8%
2023$6,300+0.4%
2022$6,272+4.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$258,000
DeedBook 15271, Page 1672

Property Sale

Sale
$167,000
DeedBook 4691, Page 664

Property Built

Built

Year Built: 1979