Skip to content

974 Bay Avenue(Block 443.19 Lot 46.02)Toms River, NJ 08753

Built 1950

Last Sale Date
Jan 13, 2024

Property Information

Block443.19
Lot46.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page5001

Building Details

Building Class10
Description1.5B
Dwellings1
ZoningR120
Sq Footage1,272
Acreage6.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$937,500
27%
Improvement Value:$2,582,500
73%
Total Assessment$3,520,000

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950