Skip to content

970 Yellowbank RoadToms River, NJ 08753

Last Sale Date
Nov 14, 2006

Property Information

Block443.21
Lot26
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page4802

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage---
Acreage2.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$265,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$265,200

Tax History

YearProperty taxesChange
1996$108-82.9%
1995$630+0.0%
1994$630+0.0%
1993$630-10.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0