Skip to content

106 Sapling CourtToms River, NJ 08753

Built 1977
Church/Charitable

Last Sale Price
$116,000
Last Sale Date
Oct 1, 1985

Property Information

Block443.40
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class17
Description1F2G
Dwellings1
ZoningR120
Sq Footage2,151
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,000
28%
Improvement Value:$330,300
72%
Total Assessment$460,300

Sale
$116,000
DeedBook 4353, Page 485

Property Built

Built

Year Built: 1977