Skip to content

25 Cadillac DriveToms River, NJ 08755

Built 1965

Last Sale Date
Jan 13, 2024

Property Information

Block510.17
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page5901

Building Details

Building Class16
Description2F2G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage2,188
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$108,000
31%
Improvement Value:$235,000
69%
Total Assessment$343,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,996+5.4%
2024$5,687+2.2%
2023$5,564+0.5%
2022$5,539+4.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965