Skip to content

22 Cadillac DriveToms River, NJ 08755

Built 1964

Last Sale Date
Mar 29, 1992

Property Information

Block510.20
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page5901

Building Details

Building Class16
Description2F1G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage1,764
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$106,000
33%
Improvement Value:$218,000
67%
Total Assessment$324,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,650+5.4%
2024$5,358+15.7%
2023$4,630+0.5%
2022$4,608+4.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1964