Skip to content

64 Serenity PlaceToms River, NJ 08755

Built 2004

Last Sale Price
$322,400
Last Sale Date
Sep 15, 2004

Property Information

Block533.01
Lot31.14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page6003

Building Details

Building Class17
Description2F2G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage2,360
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$171,000
34%
Improvement Value:$332,200
66%
Total Assessment$503,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,163+5.2%
2024$8,710+4.6%
2023$8,324+0.4%
2022$8,288+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$322,400
DeedBook 12268, Page 250

Property Built

Built

Year Built: 2004