Skip to content

413 Lakehurst RoadToms River, NJ 08755

Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 26, 2013

Property Information

Block534.02
Lot18.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page6003

Building Details

Building Class10
DescriptionCOMMON ELEMENTS
Dwellings1
ZoningVO
Sq Footage---
Acreage2.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2015$12,530+3.3%
2014$12,136-20.3%
2013$15,227+5.9%
2012$14,380+10.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$1,499,878
DeedBook 15387, Page 701

Property Sale

SaleMulti
$93,000
DeedBook 3571, Page 449