Skip to content

2 William TerraceToms River, NJ 08755

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 15, 2018

Property Information

Block535.01
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page6002

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningHMS
Sq Footage---
Acreage0.53

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$311,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$311,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,674+5.2%
2024$5,394-12.8%
2023$6,187+0.4%
2022$6,160+4.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$300,000
DeedBook 12184, Page 703