Skip to content

105 Lark RoadToms River, NJ 08753

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 23, 2011

Property Information

Block571.04
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page6504

Building Details

Building Class18
Description1F
Dwellings1
ZoningR120
Sq Footage1,176
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,000
29%
Improvement Value:$256,000
71%
Total Assessment$359,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,541+5.3%
2024$6,214+25.9%
2023$4,936+0.4%
2022$4,914+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959