Skip to content

330 Cokes DriveToms River, NJ 08753

Built 1968

Owner
---
Last Sale Price
$500,000
Last Sale Date
Oct 31, 2025

Property Information

Block571.21
Lot10
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page6503

Building Details

Building Class16
Description2F2G
Dwellings1
ZoningR120
Sq Footage1,856
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$133,000
36%
Improvement Value:$241,500
64%
Total Assessment$374,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,823+5.3%
2024$6,483+14.9%
2023$5,640+0.4%
2022$5,616+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$500,000
Sq Ft1,856DeedBook 20202, Page 1702Recorded11/20/2025

Property Sale

Sale
$140,530
DeedBook 4488, Page 791

Property Built

Built

Year Built: 1968