Skip to content

350 Cokes DriveToms River, NJ 08753

Built 1968

Last Sale Date
Jan 13, 2024

Property Information

Block571.21
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page6503

Building Details

Building Class16
Description2F1G
Dwellings1
ZoningR120
Sq Footage1,592
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$133,000
38%
Improvement Value:$219,900
62%
Total Assessment$352,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,180+5.5%
2024$5,859+18.4%
2023$4,948+0.5%
2022$4,925+4.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1968